Metal Gear Hideout

 26.9.2020

Informace

 • Premiéra: 3.9.1998 na PSX
 • Vydavatel: Konami
 • Typ hry: Stealth Action
 • Technologie: 3D grafika
 • Jazykové mutace: EN, JPN, PL
 • Oficiální web: klikni zde

Metal Gear Solid

Data vydání

 • Japonsko(PSX) - 3.9.1998
 • USA(PSX) - 21.10.1998
 • Evropa(PSX) - 26.2.1999

Data vydání "Integral"

 • Japonsko(PSX) - 24.6.1999
 • USA,Evropa(Win) - 22.9.2000

Hlášky

 • Solid Snake: You know a lot about science, but you don't know how good a cigarette tastes in the morning.
89.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Návod

Nevíte-li si rady, určitě vám pomůže náš MGS Videonávod

Po úvodní animaci se podplazte pod potrubím a vydejte se do pravého horního rohu, kde se schovejte za vysokozdvižný vozík. Počkejte až přijede výtah, nechte z něj vojáka odejít a nenápadně se do něj dostaňte. Výtah vás automaticky zaveze do vyšší úrovně. Počkejte si až se budou světla na přístávací ploše od vás vzdalovat, vyběhněte a zatočte doleva. Dojděte až k nákladnímu autu, kde seberte svoji první zbraň – Socom. Jděte napravo směrem ke kameře. Až bude otočená jiným směrem, vyběhněte po schodech. Prolezte šachtou v severní stěně. Na druhém konci slezte po žebříku(ACTION BUTTON). Dejte si pozor na kameru, můžete se kolem ní proplížit nebo použít Chaff granáty. Které najdete nalevo od žebříku. Kousek za kamerou najdete vchod do místnosti, která je opět střežená kamerou. Šikovně se kolem ní proplazte a seberte Thermal Goggle. Do jiných místností se nedostanete, protože nemáte přístupovou kartu, proto sejděte po schodech do nižšího patra, ale pozor – schody jsou hlídané kamerou. Vlezte si pod tank, pod kterým se zorientujte a najděte výtah. Počkejte na vhodnou příležitost a přivolejte si výtah. Jeďte do patra B1. Na konci chodby vylezte po žebříku(ACTION BUTTON). Jděte stále rovně a nakonci doleva. Na konci této šachty uvidíte otvor, stisknutím ACTION BUTTON spustíte animaci. Po ní vám otevře Meryl dveře. Po animaci musíte porazit několik vojáku, po níž následuje další animace. Sjeďte výtahem do patra B2 a prohledejte všechny sklady se zvolenou Lv.1 kartou, kterou vám dal DARPA Chief. Najdete výbušninu C4, kterou přiložte na světle modrou zeď v jihozápadním rohu. Projděte vzniklým otvorem a přiložte výbušninu na východní zeď a v další vzniklé chodbě na severní zeď, za níž vás čeká první boss.

Revolver Ocelot

Při souboji s Ocelotem musíte být neustále v pohybu, ale dejte si pozor na dráty, které jsou připojené k C4, celá oblast by mohla explodovat. Držte zároveň CRAWL BUTTON a směrovou šipku a přitom mačkejte WEAPON BUTTON, abyste mohli střílet za běhu. Pamatujte, ze schovavani se za sloupy nemá smysl, protože Ocelot dokáže střílet i za roh odrazem kulek. Neustále za Ocelotem běhejte a za běhu střílejte. Využijte chvíle, kdy si nabíjí zbraň a vpalte do něj trocha olova. Dávejte si pozor, abyste příliš nezranili Kenetha Bakera, protože s jeho smrtí končí hra.

Po animaci se vraťte zpátky ke skladům a prohledejte všechny se svojí novou Lv.2 kartou. Vyhněte se strážným a výtahem se dostaňte do patra 1. Vlezte si pod tank a zavolejte Meryl na frekvenci 140:15. Slíbí vám otevření dveří, ale musíte počkat. Využijte tedy času a jděte na východ a otevřete kartou velké dveře, za kterými je spící voják. Zlomte mu vaz a vemte si tlumič, který přimontujte na Socom(stačí zvolit Socom a tlumič zároveň). Vyjděte po schodech a prohledejte všechny nyní dostupné místnosti s kartou Lv.2. V jedné z nich najdete Mine Detector. Vraťte se po schodech zpátky, Meryl by vám mezitím měla otevřít velké dveře. Vejděte do nich, nasaďte si Thermal Goggle a vyhněte se laserům(můžete také pro odhalení laserů použít cigarety). Pokud možno, tak se celou dobu plazte. Projděte na druhou stranu, kde si nasaďte Mine Detector. Na radaru se vám zobrazí miny. Plazte se po nich a Snake je vysbírá. Až bude čisto, pokračujte dále, dokud se vám v animaci nepředstaví další boss.

M1 Tank

Tank má proti vám velice silnou zbraň a to dělo, proto mu musíte zabránit, aby z něj střílel. To zajistí Chaff granáty, ale ještě stále tanku zbývá kulomet. Předtím se schovávejte za dvěma sloupy po stranách. Jakmile se dostanete do blízkosti tanku, hoďte na něj granát. Další možnosti jak tank poškodit je položit Claymore tak, aby na ni tank najel.

Po animaci se dostanete do další budovy. Jděte rovně a do další místnosti podlezte pode dveřmi. V této místnosti nemůžete používat žádné střelné nebo výbušné zbraně. Proplazte se podél východní zdi, dokud se nedostanete ke schodišti, které vás zavede až k výtahu. Zvolte patro B1. Nejdřív jděte na pánské záchody, ke zlomte vaz strážnému(odstraníte tak pozdější problémy). Nyní jděte do hlavní místnosti. Projděte všechny dostupné místnosti, v jedné z nich najdete zbraň Nikita. Vraťte se k výtahu a jeďte do patra B2. Až narazíte na elektrickou podlahu, zvolte si v inventáři Nikitu. Vaším úkolem je za pomocí této naváděné rakety zneškodnit zdroj energie. Vystřelte tedy raketu, přepněte se do pohledu první osoby. Navádějte raketu rovně, na konci chodby doprava a zase doprava. Naveďte raketu skrze zelené dveře a bezprostředně za nimi zatočte do prava a po levé straně už čeká zdroj na zničení. Napalte to do něj a problém je vyřešen. Kdybyste vás náhodou nějaká raketa sestřelila, dopřejte nejdřív Snakovi dávku čistého vzduchu a teprve poté zkuste štěstí znovu. Kdyby vás nějaká kamera opravdu štvala, můžete ji s Nikitou zničit a to tak, že s raketou narazíte do zdi pod kamerou. Nechte Snaka se trochu nadýchat a vyražte prohledat první 3 místnosti na pravé straně. Ve třetí místnosti najdete Gas Mask. Jděte se znovu se Snakem nadýchat a tentokrát za pomocí Gas Mask můžete jít prohledat zbytek místností. Až budete hotoví, projděte dveřmi na jihovýchodě. Projděte chodbou plnou mrtvol až do místnosti, kde už si na vás brousí zuby další boss.

Cyborg Ninja

Ninja používá několik druhů útoku. Nejnebezepečnější je kop za běhu, kterému se velice těžce vyhýbá. Proto když se na vás ninja rozběhne, tak se mu raději vyhněte obloukem. Dalším typem útoku je nebezpečný skok ze vzduchu. Když uvidíte, že ninja vyskočí do výšky a zůstane tam, tak okamžitě zmizte. Neútočte na ninju střelnými zbraněmi, protože ninja může kulky vykrýt mečem. Proto používejte pouze Snakovo trojkombo. Další finta, kterou můžete použít je Chaff granát. To znehybní ninjův exoskeleton a vy máte jeden útok do zálohy. Celý souboj má 3 fáze. V první probíhá normální pěstní souboj. Ve druhé si s vámi ninja zahraje na schovávanou, protože začne používat svoji Steatlth kamufláž. Vždy se ukryje na nějaké místo a když vidí, že ho nemůžete najít, tak na vás zaútočí. Proto si vemte Thermal Goggle, čímž na ninjovu kamufláž vyzrajete a uvidíte ho. V třetí fázi souboje bude ninja pouze naznačovat útoky, potom zmizí, objeví se vedle vás a zaútočí. Proto na něj využijte stejnou taktiku. Útok pouze naznačte, nechte ninju zmizet a objevit a pak na něj zaútočte. Ale pozor, někdy může zmizet 2x. Po těchto třech fázích vás čeká ještě bonusová fáze a to ta, ve které musíte ninju dorazit. Protože už je slabý, začne kolem sebe šířit jakési pole, které vás může zranit, proto od něj jděte co nejdále. Tohle je chvíle pro střelivo. Vytáhněte například Famas a z dostatečné vzdálenosti to do něj párkrát napalte. Tím ho dokončíte.

Vraťte se stejnou cestou, kterou jste přišli až k výtahu a jeďte do patra B1. Vaším úkolem je najít Meryl, která je převlčená do nepřátelské uniformy. Je v hlavní místnosti, ve které hlídkují 2 vojáci. Meryl poznáte tak, že kroutí zádkem, dokonce to vydává takový zajímavý zvuk. Druhý způsob, jak poznat Meryl, je ten, že při příjezdu do patra zabijete strážného na záchodě a počkáte, až jednoho z vojáků hlídajících v hlavní místnosti zavolá příroda na malou stranu. V hlavní místnosti tak zůstal jeden jediný voják a to je Meryl. Pokud si to nechcete komplikovat, tak ihned po příjezdu do patra je Meryl na západní straně hlavní místnosti. Až Meryl poznáte, stačí se jí ukázat a ona odběhne na dámské záchody. Následujte ji. Po animaci vás Meryl bude doprovázet. Všichni strážní zmizeli, proto můžete bezstarostně nabrat munici v hlavní místnosti. V jedné z místností na vás čeká Night Vision Goggle. Vraťte se zpět za Meryl a pokračujte dlouho chodbou na sever. V další chodbě vás překvapí tajemná hudba a o pár kroku dále poznáte, co znamená. Psycho Mantis ovládnul Meryl, proto vejděte do další místnosti a počkejte až začne souboj.

Psycho Mantis


V první části souboje čelíte Meryl, kterou Mantis ovládá. Vašim cílem je Meryl omráčit, nesmíte ji zabít, proto můžete použít pěstní útok nebo Stun granát. Až bude Meryl mimo hru, budete čelit samotnému Mantisovi. Hrajete-li na konzoli, dejte si ovladač do druhého portu. Hrajete-li na PC a hrajete na ovladači, protentokrát hrajte na klávesnici a naopak. Zabráníte tak, aby vám Mantis četl myšlenky. Existuje ale ještě jeden způsob, jak Mantisovi zabránit, aby se vám dostal do mysli. Stačí, když ho necháte 3× vyhrát a na 4. pokus rozbijete 2 sochy po stranách místnosti (předtím byly nezničitelné). Bude to mít stejný efekt jako předchozí trik. Když použije svoji sílu, aby se stal neviditelným, nasaďte si Thermal Goggle. Nejvíce se v tomto souboji prosadí Famas. Palte do něj kulky, jak jen to jde. Vždy když ho zasáhnete, přesune se na nějaké jiné místo. Okamžitě ho následujte a znovu do něj palte, aby nestihl provést další úkol. Když kolem sebe začne metat předměty, dřepněte si a opřete se o nějaký stůl. Když ho několikrát trefíte, poštve proti vám znovu Meryl. Opakujte stejnou taktiku. Mantis se jen tak nenechá a tentokrát přinutí Meryl, aby si vytřelila mozek z hlavy. Tomu musíte zabránit. Stun granátu trvá déle než vybouchne, proto, chcete-li použít tuto taktiku, ho odjistěte a dejte Meryl pár ran pěstí, abyste zabránili její sebevraždě. Až se tak stane, přijde čas zúčtování mezi Mantisem a Snakem. Aplikujte na něj taktiku, která je popsaná výše. Tak by měl být Psycho Mantis poražen.

Projděte vchodem za knihovnou, který vám otevřel Mantis a dveře vás zavedou až do jeskyně plné vlkopsů. Tady si nasaďte Night Vision Goggle. Meryl se protáhla škvírou na východě, můžete si to i ověřit, protože cestou naberete nějaké náboje a Rations. Snake musí ale zvolit jinou cestu a to projít celou jeskyní. Musíte jít západní cestou. Nejdřív se musíte podplazit pod velkým kamenem. Od této chvíle budete mít kolem sebe spousty vlků. Neútočte na ně, nemá to smysl, protože mládě vždy přivolá další vlkopsi. Vyplatí se utíkat. Jděte rovně, zatočte doprava a zase dolů, kde přímo před vámi je díra ve skále. Tou podlezte a dostanete se do místnosti, kde si můžete doplnit munici a Rations, o které jste přišli v předchozích soubojích. Vraťte se dírou zpět a prolezte další dírou v pravé stěně. Konečně jste se dostali k Meryl, která se psy očividně problémy nemá. Využijte situace, zraňte Meryl, vlezte si do krabice a počkejte si, dokud vás vlkopes nepomočí. Snake tak získá vlkopsí pach a proto na vás už vlkopsi útočit nebudou. Projděte velkými dveřmi, za kterými vás opět čekají nastražené miny a jelikož je radar rušen, tak zdánlivě není šance, jak se přes ně dostat. Když ale Mantis vstoupil Meryl do mysli, Meryl mohla vidět, kde miny jsou a tak vám vyznačí cestu, kudy jít, aniž byste na minu šlápli. Jděte po vyznačené trase co nejrychleji nebo stopy zmizí. Až se dostanete k Meryl, spustí se animace, kde Wolf Meryl postřelí. Proto se musíte vrátit na samotný začátek hry pro PSG1. Vraťte se do budovy, kde se skladují jaderné hlavice, vlezte si do nákladního auta a schovejte se do
Carboard Box A. Voják vás zaveze na začátek hry. Dostaňte se jednou ze šachet do budovy a výtahem sjeďte do skladů v patře B2. V jednom ze skladů najdete PSG1, ale je chráněno lasery, proto použijte Thermal Goggle nebo cigarety. Vraťte se k náklaďáku a tentokrát se schovejte do Carboard Box B a voják vás zaveze zpátky do budovy s hlavicemi. Pokračujte až na místo, kde byla Meryl postřelena, cestou nabírejte munici a hlavně prášek Diazepam. Meryl už zde není, ale Sniper Wolf na vás stále čeká.

Sniper Wolf


Tohle je souboj s PSG1, proto se neustále zásbojujte Diazepamem, aby se vám netřepala ruka. Pamatujte, že se nesmíte příliš přiblížit k místu, kde byla Meryl postřelena nebo vás Wolf zasáhne. Nelehejte si ale doprostřed bojiště, ale blíže k jedné ze stěn. Když vás Wolf zasáhne, vstaňte, schovejte se za roh a přitsikněte ke zdi. Tak uvidíte, kde se zrovna Wolf nachází. Chvílí vás bude hledat a až se bude přemisťovat, vraťte se na bojiště a opět si vemte do rukou PSG1. Neustále pohyb Wolf sledujte, nesmíte ji dostat z mušky. Ihned jak se vám ukáže, tak palte. Opakujte tuto taktiku a Sniper Wolf porazíte.

ULOŽTE SI HRU a jděte ke komunikační věži. Sniper Wolf tu už není. Přibližte se ke dveřím a spustí se animace, ve které je Wolf Snaka zajme. Snake se probudí na mučidle a to znamená jedno – čeká vás mučení. Máte 2 možnosti. Buď zmáčknete SELECT BUTTON, čímž obětujete život Meryl a zvolíte konec s Otaconem a nebo budete rychlým mačkáním ACTION BUTTON vzorovat, čímž Meryl zachráníte a s ní také prožijete konec hry(viz. zde). Vyberte si. V obou případech skončíte ve vězení. Po chvíli se strážnému udělá nevolno a odběhne na záchod. V tu chvílu přijde Otacon a dá vám nějaké jídlo s kečupem a Lv. 6 kartu. Teď máte 2 možnosti, jak utéci z vězení. Buď si vlezte pod postel nebo si lehněte na zem, zvolte si kečup a zmáčkněte ACTION BUTTON - Snake použije kečup jako vlastní krev. V obou případech strážný přijde do cely a pokud se ho zbavíte, tak máte volnou cestu k útěku. Ve vedlejší místnosti najdete ve velké červené krabici všechno své vybavení a k tomu časovanou bombu. Postavte se čelem k hlídkující kameře, najeďte si v inventáři na bombu a zmáčkněte ACTION BUTTON. Snake bombu vyhodí a zároveň zničí kameru. Pokračujte dveřmi dále. Nyní jste na dobře známém místě. Dostaňte se šachtou z budovy k nákladnímu autu, vlezte do něj a schovejte se do Cardboard Box B. Pokračujte až k výtahu a jeďte do patra B2. V jedné ze západních místností najdete Body Armor. Vraťte se k výtahu a vyjeďte do patra B1. Pokračujte cestou, kde jste bojovali s Wolf. Až narazíte na vlkopsi, zvolte si v invetáři kapesník Sniper Wolf. Vlkopsi vycítí pach Wolf a nebudou na vás útočit. Pokračujte dále až ke dveřím, kde byl Snake zajat, ale pozor na střílející kamery. Za nimi následuje chodba, na jejímž konci vás spatří kamera a spustí alarm. Seberte lano a běžte po schodech komunikační věže.

Komunikační věž


Snake si zahraje s vojáky na honěnou, je to ale Snake, kdo musí utíkat. Oblečte si Body Armor, běžte do schodů a za běhu střílejte Famasem. Vojáci budou běhat za vámi, takže pokládejte za sebe miny. Když se kolem vás nahromadí spousta vojáků, použijte Stun granát. Nezastavujte se u dveří po cestě, nejdou otevřít, jen by vás zdržely. Když budete za sebe pokládat miny a střílet po vojácích před vámi, dostanete se na vrchol věže.

Jděte po římse na druhou stranu a vylezte po žebříku. Jděte k satelitu, ale cestu vám zkříží Liquid ve vrtulníku Hind D. Po animaci zvolte v inventáři lano a jděte k zábradlí před vámi. Nyní se musíte houpat po laně dolů a zároveň se vyhýbat horké páře a střelbě vrtulníku. CRAWL BUTTONem se odrazíte od zdi a směrovými šipkami se při odrazu pohybujete. Takhle byste se měli dostat dolů z komunikační věže.

Chcete-li si vytvořit zkratku, přiložte C4 nebo jinou výbušninu na dveře za Snakem, čímž je odmrazíte a začnou fungovat. Před Snakem ale čekají vojáci, proto je odstřelte pomocí PSG1 nebo vystřelte raketu z Nikity. Pokračujte dále. Na místě, kde stáli vojáci vás znovu napadne Hind D, proto utíkejte stále dále. V další chodbě seberte Stinger a rakety do něj. Další dveře vás zavedou do druhé komunikační věže. Nechoďte dolů, ale nahoru, kde se potkáte s Otaconem. Půjde vám spravit výtah, zatímco vy se musíte vypořádat s Liquidem. Jděte tedy nahoru, ale hlídají zde ozbrojené kamery. Když budete neustále běžet a každé 2 schodiště zahodíte Chaff, nemusíte se ani zastavovat a během chvilky jste nahoře. Na římse seberte munici a vylezte po žebříku, kde na vás už čeká Liquid Snake v Hind D.

Hind D


Pozorně sledujte radar, který vám odhaluje Hindovu lokaci. V inventáři si zvolte jako předmět Body Armor(ovšem kontrolujte zdraví a postupně doplňujte) a jako zbraň Stinger, ale schovejte si ho, abyste se mohli se Snakem pohybovat. Vždy když po vás bude vrtulník pálit z kulometu, tak se schovejte za platformu. Když po vás bude střílet rakety, vmáčkněte se do výklenku za platformou, ze které Snake přišel. Nepoužívejte Chaff granáty, k ničemu to nevede, akorát přijdete o radar. Když Hind D poletí dolů tak, že na něj neuvidíte, neustále ho sledujte na radaru a čekejte až se objeví, v tu chvíli do něj napalte raketu. To pošle Liquida i jeho vrtulník do pekel.

Vraťte se po schodech zpátky k výtahu, opět dejte pozor na kamery. Nemáte-li už Chaff granáty, můžete použít výbušniny nebo Stinger. Přivolejte si výtah a jeďte do patra 1. V výtahu na vás ale už čekají vojáci s neviditelnou kamufláží. Uplatní se FAMAS a Thermal Goggle. V 1. patře projděte jedinými dveřmi, za kterými hlídkuje kamera. Opatrně projděte kolem do další chodby, kde je několik dalších kamer. Tudy projít bez použití Chaff granátu je opravdu těžké. Projděte až na venkovní prostranství. Jděte rovně, dokud se nespustí animace.

Sniper Wolf


Snake se musí pomstít za Meryl. Můžete si vybrat. Buď tohle bude souboj Sniperů nebo totální devastace naší milé Wolf. Vyberete-li si souboj sniperů, zvolte si vhodnou pozici, nadopujte se Diazepamem a nasaďte Thermal Goggle, což vám pomůže hledat Sniper Wolf v závějích sněhu. Opakujte stejnou taktiku jako v prvním souboji. Vyberte-li si možnost totální devastace, stoupněte si za strom na levé straně obrazovky nebo se schovejte za kopec na pravé straně a vytřelte z Nikity. Naveďte raketu blíže k levé stěně(jste-li na pravé straně, tak k pravé stěně) nebo by mohla raketa narazit do jenoho ze závějů. Takhle se dostanete až do blízkosti Sniper Wolf a není problém ji zasáhnout. Protože jste krytí za stromem, Wolf vás nemůže zasáhnout. Tohle opakujte a zabijete Wolf, aniž by vás trefila.

Kolem jsou místnosti tvaru čtverce, ve kterých najdete nějakou munici, ale pozor – v jedné z nich jsou nastraženy miny a v druhé kamera. V místnosti jiného tvaru je spousta kamer, opět doporučuji Chaff. Schodiště v této místnosti vás zavede do další lokace. Sejděte po schodech, zbavte se strážného a po prvním ochozu se dostaňte k západní stěně. Na druhou stranu se můžete dostat pouze po této úzké římse, v cestě vám ale brání jeřáb. Máte 2 možnosti – sestřelit jeřáb raketou nebo jít po římse a až se k vám jeřáb připlíží, skrčit se, počkat až se jeřáb dostane za vás a pokračovat v cestě. Pamatujte na to, že Snake musí být po celou cestu po římse přitisknutý ke zdi nebo skončí ve žhavé lávě. Až se dostanete na druhou stranu, sejděte po schodech až úplně na východ. Můžete jít na jih do místnosti s trubkami, ze kterých uniká pára. Pozor, ať se neopaříte. Vyjdete na místo střežené kamerami, dejte si na ně pozor. Pokud jste dříve nesebrali Body Armor, najdete ho tady. Každopádně vaše cesta povede skrze velké dveře pod schody. Počkejte až přijede výtah, jděte na něj a u kontrolního panelu stiskněte ACTION BUTTON. Cestou vám budou dělat společnost vojáci, zpříjemněte jim pobyt dávkou z Famasu. Dole si dejte pozor na kameru, která hlídkuje hned na prvním rohu. Dále jsou v této místnosti položeny miny a jelikož nefunguje radar, odhalit jejich pozici vám pomůže Thermal Goggle. Dalším výtahem sjeďte ještě níže. Posbírejte munici a pokračujte velkými dveřmi k dalšímu bossovi.

Vulcan Raven


Raven používá obrovský rotační kulomet, proto vás nesmí ani zahlédnout, jinak je po vás. Sledujte, kudy Raven jde a čekejte ho za rohem. Ihned jak ho spatříte, vytřelte na něj raketu Stinger. Takhle to dělejte do doby než začne běhat. Zpoza rohu vyběhne mnohem dříve, proto taky dříve vytřelujte rakety. Mimo Stingeru můžete na Ravena útočit také Nikitou, ale dávejte si pozor, aby ji nesestřelil. Další možností jak Ravena zranit ja pokládání min do jeho cesty nebo také C4. Pokud budete používat tyto zbraně, případně chránit se Body Armorem, měli byste Vulcana Ravena porazit.

Po animaci pokračujte severními dveřmi. Seberte Chaff a ihned ho použijte, protože celá chodba je hlídaná desítkami kamer. Projděte východními dveřmi do síně Metal Gear REXe. Vylezte po žebříku vpravo a pokračujte stále nahoru, dokud se nedostanete k západní zdi. Natočte Snaka směrem na jih a za pomocí PSG1 se zbavte jednoho hlídkujícího vojáka. Pokračujte dále na jih až ke schůdkům. Vyjděte po nich a spustí se animace. Po animaci bude spuštěný alarm, proto se prosřílejte zpátky k žebříku. Slezte úplně dolů a v inventáři si zvolte Mine Detector, který vám pomůže najít PAL Key. Dávejte si pozor, protože detektor zobrazuje také nastražené bomby, kterou když seberete, tak ji okamžitě stisknutím ACTION BUTTON v inventáři vyhoďte. Může se také stát, že PAL Key seberou krysy běhající pod schůdky, v tom případě si vemte PSG1 a klíč sestřelte. Až PAL Key najdete, vraťte se zpátky do místnosti, kde byl Liquid s Ocelotem(opět pozor na strážného). Zvolte si v menu PAL Key a přistupte k laptopu se žlutým znakem. Laptop přijme PAL Key, na řadě je PAL Key číslo 2. Vraťte se tedy zpátky do lokace, kde se Snake utkal s Vulcan Ravenem. Chvíli zde čekejte, doporučuji využít času a doplnit si zde munici. Udělejte si 3 kolečka kolem celé lokace a PAL Key za tu dobu zmrzne. Vraťte se do místnosti s laptopy a vložte PAL Key do druhého laptopu s modrým znakem. Laptop PAL Key přijme, tak se vraťte do lokace s lávou, kde si obstaráte třetí PAL Key nažhavením. Nejlepší bude, když se schováte v místnosti s párou, je tam dostatečně horko a nejsou tam vojáci. Až PAL Key v inventáři zčervená, vraťte se k laptopům a vložte PAL Key do třetího laptopu s červeným znakem. Po animaci se do místnosti pustí plyn, proto zavolejte Otaconovi(141.12) a nasaďte si Gas Mask, dokud se vám dveře neotevřou. Následujte Liquida. Po animaci vás čeká souboj se samotným Metal Gear REXem.

Metal Gear REX


V první fázi souboje je vašim úkolem zničit REXův radar. Házejte Chaff granáty, aby REXovi rakety přestaly být naváděné a střílejte ze Stingeru na radar. Vždy po výstřelu změňte pozici a hoďte další Chaff. Pokud vám dojdou Chaffy a REX vystřelí rakety, běžte blíže k REXovi, tam vás rakety nezasáhnout. V blízkosti REXe se ale nezdržujte dlouho, používá smrtící laser a kulomet. Účinek jeho kulometu můžete snížit tím, že si nasadíte Body Armor. Až dostatečně poškodíte radar, spustí se animace, ve které zemře Gray Fox. Po ní začne druhá fáze souboje. Radar je již zničen a kokpit REXe se otevřel, proto střílejte do něj. Neustále běhejte, teď je velice důležité vyhnout se kontaktu s raketami, ať už za použití Chaffu nebo utíkání k REXovi. Je to tuhý souboj, ale dá se zvládnout. Ihned po jeho porážce vás čeká další boss.

Liquid Snake


Liquid vám sebral všechny předměty, aby to byl vyrovnaný souboj. 2 kopie Big Bosse v pěstním souboji na Metal Gear REXovi. Navíc vám ubíhá čas, protože Liquid nastražil bombu, proto příliš neotálejte. Nejvíce se v souboji uplatní trojkombo, z něhož Liquida nejvíc zraní kop. Když budete chtít přerušit jeho sadu útoků nebo jen dostat Liquida do jiné pozice, můžete jej hodit přes rameno. Liquid se na Snaka ale taky může rozběhnout a jako býk do něj narazit. Vyhněte se mu, využijte, že je otočený zády a zraňte ho trojkombem. Nepřibližujte se k okraji REXe nebo spadnete dolů. Když se k němu přiblížíte nebo vás Liquid shodí, Snake se chytne okraje a vy mačkejte jakákoliv tlačítka, aby se Snake dostal nahoru co nejrychleji. Až Liquidovi uberete všechny životy, musíte ho ještě zkopnout z REXe dolů.

Seberte pod schody Rations a jděte za Meryl/Otaconem. Spustí se poplach. Meryl/Otacon zatím bude startovat džíp, vy se postarejte o vojáky. Až Meryl/Otacon nastartuje, jděte k džípu a Snake na něj naskočí. Kulometem rozstřelte barely, které explodují a uvolní cestu. Na další zastávce musíte opět rozstřelit barely. Až džíp zastaví potřetí, postřílejte všechny vojáky. Chcete-li střílet přesněji, můžete se přepnou do režimu první osoby. Po chvíli jízdy se na scéně objeví zdá se nesmrtelný Liquid Snake. Pořád miřte na Liquida, čas od času zvedne hlavu a vy ho zasáhnete. Po chvíli se spustí animace, čímž jste se úspěšně dostali na konec hry Metal Gear Solid. Gratuluji!


Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 20425 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout