Metal Gear Hideout

 26.9.2020

Informace

 • Premiéra: 3.9.1998 na PSX
 • Vydavatel: Konami
 • Typ hry: Stealth Action
 • Technologie: 3D grafika
 • Jazykové mutace: EN, JPN, PL
 • Oficiální web: klikni zde

Metal Gear Solid

Data vydání

 • Japonsko(PSX) - 3.9.1998
 • USA(PSX) - 21.10.1998
 • Evropa(PSX) - 26.2.1999

Data vydání "Integral"

 • Japonsko(PSX) - 24.6.1999
 • USA,Evropa(Win) - 22.9.2000

Hlášky

 • Sniper Wolf: I was born on a battlefield. Raised on a battlefield. Gunfire, sirens and screams...they were my lullabies...Hunted like dogs day after day...driven from our ragged shelters... That...was my life. Each morning, I'd wake up...and find a few more of my family or friends dead beside me.
100.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Postavy

solid snake

Solid Snake

Vojenský veterán. Již 2x zachránil svět před hrozbou Metal Gear. To ovlivnilo jeho život natolik, že se rozhodl odejít z armády a přestěhoval se na Aljašku, kde pečoval o své psy. Vojáci vtrhli do jeho příbytku a dovlekli až k Royi Campbellovi, starému příteli. Ten Snaka přesvědčil, aby se vrhl do akce na Shadow Mosses a opět zachránil svět před Metal Gearem. Na této misi se Snake dozví neuvěřitelnou věc: Bývalý velitel FOXHOUNDu a zrádce Big Boss, kterého kdysi Solid Snake zabil v Zanzibaru je jeho otec. V roce 1972 byl Solid Snake naklonován z Big Bossovy DNA jako součást projekt Les Enfants Terrible. Snake dostal všechny "špatné" geny Big Bosse i když si myslel, že je to naopak. Tak poznává další klon Big Bosse, svého bratra Liquida Snaka.

roy campbell

Plukovník Roy Campbell

Plukovník Campbell je starým přítelem Solida Snaka. Když byl Snake v Zanzibaru, právě plukovník byl jeho podporou. Je velitelem FOXHOUNDu a je to právě on, kdo přesvědčil Snaka, aby se vrhl do této mise. Plukovníkovu dceru Meryl poslala americká vláda na Shadow Mosses, aby s ním mohla jednoduše manipulovat a plukovník je tak nucen Snakovi zatajovat určité informace. Snake se na něj kvůli tomu naštve, ale když se dozví celou pravdu, odpustí mu. Plukovník Campbell tedy neměl všechny pravomoce nad touto operací, ale byl ovládan vládou, konkrétněji Jimem Housemanem.

meryl silverburgh

Meryl Silverburgh

Děvče, které už odjakživa chtělo být vojákem. Už jako malá se učila se zbraní, nejvíce si oblíbila svůj Desert Eagle. Meryl Snaka provází během mise, dokud ji nepostřelí Sniper Wolf. Snake má za úkol ji chránit, protože mu Campbell řekl, že je to jeho neteř. Tak se mezi Snakem a Meryl vyvine velice silné pouto. Kdyby si tolik Snake neodpíral své city, dala by se tomu říkat láska. Poté, co je Meryl postřelena a zajata se Snake nechá dlouho mučit, jen aby ji zachránil(existuje i alternativní příběh, kdy se to nestane). Nakonec vyplyne, že Meryl je ve skutečnosti Campbellova dcera a že byla vyslána na Shadow Mosses proto, aby mohla vláda s Campbellem jednodušeji manipulovat. Snake Meryl zachrání a po této misi s ní i nějakou dobu chodí. Brzy to ale skončí.

otacon

Hal Emmerich a.k.a. Otacon

Hal Emmerich je tvůrce Metal Gear REXe i když vůbec něvěděl, že tvoří smrtící zbraň hromadného ničení. Právě naopak. Myslel si, že REX je mobilní TMD(Theatre Missile Defense), což je zařízení na obranu proti takovým smrtícím zbraním jako je REX. Snake ho ale uvede do obrazu a Hal se rozhodne vše napravit a pomoci Snakovi při zničení Metal Geara. Nechá si říkat Otacon, což je zkratka Otacu Convention. Otaku jsou japonští blázni do anime a robotů. Otacon ze své laboratoře vezme maskovací zařízení, stejné jako má ninja, aby se mohl volně a beze strachu pohybovat na základně. Pomocí CODECu pomáhá Snakovy v misi. Je zamilovaný do Sniper Wolf, ta ale patří k teroristům a když vyzve Snaka na souboj, nezbývá mu nic jiného než ji zabít. Pro Otacona to byla obrovská rána, ale chápal, že Snake pouze udělal to nejnutnější. Otacon zůstane na základně i když ví, že má být vybombardována. Když se tak nestane, opustí základnu a přidá se ke Snakovi v jeho odboji proti Metal Gearům.

big boss

Big Boss a.k.a. Saladin

Big Boss je legendární voják, o čemž svědčí už jen jeho jméno. Je považován za největšího vojáka 20. století. Něco se ale stalo. Býval velitele FOXHOUNDu, ale vybudoval Outer Heaven - místo, kde má voják vždy své místo. Stal se zrádcem své země a teroristou. Pomohl mnoha lidem jako například Sniper Wolf, Gray Foxovi i Naomi Hunter. Nakonec byl zabit vlastním klonem Solidem Snakem, který byl stejně jako Liquid Snake naklonován z jeho DNA v projektu Les Enfants Terrible v roce 1972. Jeho tělo je požadováno jako výkupné teroristy, právě kvůli jeho genetické hodnotě.

liquid snake

Liquid Snake

Po pádu Zanzibaru se Liquid stane novým velitelem FOXHOUNDu. Ale on a další členové zradí a přidají se na stranu terorismu. Společně s Revolverem Ocelotem obsadil Shadow Mosses a přivlastnil si Metal Gear REXe. Jako výkupné požaduje od vlády USA tělo Big Bosse a milardu dolarů. Celou hru Solida Snaka nazývá bratrem, což zpočátku nedávalo smysl, ale když se Solid dozví, že je klon Big Bosse, začne všechno dávat smysl. Liquid Snake je druhý produkt projektu Les Enfants Terrible - genetický bratr Snaka a syn Big Bosse. Syn je nevhodné slovo, je to jeho klon. V Liquidovi žije nenávist k Big Bossovi. Chce zničit jeho památku tak, že ho ve všem překoná a tím se dostane z jeho stínu. Solid Snake je jeho největší rival. Nakonec prohraje svůj souboj s virem FOX-DIE, kterým ho nakazil Solid Snake.

ninja

Cyborg Ninja a.k.a. Gray Fox

Cyborg Ninja je ve skutečnosti Gray Fox. Kdysi zabil rodiče Naomi Hunter, ale tehdy velice mladé Naomi mu bylo líto, tak ji přijal jako nevlastní sestru a staral se o ni. Přízvisko Fox dostal, protože býval nejlepším členem Fox-Houndu, ale přidal se na stranu zrádce Big Bosse. Později se objevil v Zanzibaru, kde v pěstním souboji zemřel rukou Solida Snaka. Jeho tělo bylo využito k experimentům, vybavili jej exoskeletonem a léta ho drželi zdrogovaného ve své laboratoři. Fox ale unikl a přišel na Shadow Mosses s jediným cílem: Čelit Solid Snakovy ve finální bitvě. Fox se pohybuje po základně v maskování STEALTH, které ho dělá neviditelným. Používá meč Chokuto, kterým může nepřítele rozseknout vejpůl. Poprvé kontaktoval Snaka pomocí CODECu a představil se jako Deepthroat. Pomohl Snakovi přejít minové pole. Nakonec se soubojem se Snakem dočká, je ale poražen. Když je aktivován Metal Gear REX, Fox Snaka před ním zachrání, ale zaplatí vlastním životem.

psycho mantis

Psycho Mantis

Psycho Mantis je bývalým členem FOXHOUNDu. Má dar - dokáže číst myšlenky, ovládat telekinetiku a dokonce i předvídat budoucnost a vidět minulost. Už od dětství měl tuto schopnost. První komu pohlédl do mysli, byl jeho otec. Viděl v něm nenávist ke svému synovi, protože jeho manželka zemřela při porodu. Spálil celou svou vesnici, jen aby hodil za hlavu svoji minulost. Viděl do hlav i všech ostatních lidí, vnímal všechny jejich myšlenky a pocity. Proto se mu začali lidé hnusit. Nenáviděl zkažené lidstvo a už dál nedokázal přetrpět přijímání myšlenek všech lidí. Proto začal nosit plynovou masku, kterou má vždy na sobě, protože jen s ní zabrání, aby se mu v hlavě promítaly mysli lidí.

revolver ocelot

Revolver Ocelot

Revolver Ocelot stejně jako mnozí další zradil FOXHOUND. Je dokonalý střelec. Svůj revolver ovládá brilantním způsobem. Užívá si každou chvíli v bitvě, dokonce i při samotném nabíjení munice mu v žilách koluje ďábelská touha bojovat a zabíjet. Společně s Liquidem si přivlastnil Metal Gear REXe. Při prvním setkání se Snakem je poražen. Na scéně se objeví také ninja, který mu usekne pravou ruku. Ve skutečnosti chce REXe ukradnout a poskytnou ho Solidus Snakovi, současnému prezidentu spojených států.

vulcan raven

Vulcan Raven

Kdysi opustil FOXHOUND. Je to šaman, který se dokáže telepatií domlouvat s vránami. Je neobyčejně silný a obrovský. Stal se mistrem v pojídání "Muk-Tuku" a také v tahání uší. Jedná se o disciplínu, kde si soupeři vzájemně tahají za uši. Testuje to fyzickou a psychickou sílu.

sniper wolf

Sniper Wolf

Krásná a smrtící bývalá členka FOXHOUNDu. Narodila se na válečném poli. Viděla umírat svoji rodinu a prátele a cítila se bezmocná. Tehdy se objevil Big Boss, který jí pomohl. Přidala se k Liquidovi a jeho skupině, protože se chtěla pomstít celému světu. Je to kurtka, proto si oblíbila si vlky. Dokáže několik dní nepozorovaně ležet a čekat na svou oběť. Vždy čekala...aby mohla někoho zabít. Ve skutečnosti ale celý život čekala, aby někdo zabil ji. Snake ji splnil toto přání. Otacon oplakával její mrtvé tělo, protože ji velice miloval.

decoy octopus

Decoy Octopus

Přízvisko Octopus získal, protože je mistr převleků, stejně jako chobotnice(octopus) v maskování. Právě on se vydával za šéfa Darpy Donalda Andersona. Je to bývalý člen FOXHOUNDu, jiné informace o něm nejsou známy.

keneth baker

Keneth Baker

President ArmsTech společnosti. Jeho společnost společně s DARPA vynalezla Metal Gear REXe. Pouze on a Donald Anderson znají kódy nutné k aktivaci REXe. Jeden ze Snakových úkolů je zachránit ho, ale zemře na následky FOX-DIE.

darpa chief

Donald Anderson a.k.a. DARPA Chief

Šéf organizace DARPA. Jeho společnost společně s ArmsTech vynalezla Metal Gear REXe. Pouze on a Keneth Baker znají kódy nutné k aktivaci REXe. On jediný odhalil pravou identitu Revolvera Ocelota, proto Ocelot naaranžoval, aby vše vypadalo, že zemřel nešťastnou náhodou při mučení. Jeden ze Snakových úkolů je zachránit ho, Snake najde ale jen jeho mrtvolu.

mei ling

Mei Ling

Rádkyně na Codecu. Po dobu mise Snakovi ukládá hru. V zásobě má spousty poučných přísloví.

naomi hunter

Naomi Hunter/Jaeger

Stará se o Snakovo zdraví. Nikdy nepoznala své rodiče, protože je zabil Frank Jaeger a.k.a. Gray Fox - její nevlastní bratr. Právě to ji vedlo k tomu, aby se zajímala o genetiku. Doufala, že díky tomu pozná, kdo skutečně je, kam patří. Byl to ale omyl. Geny nic takového neprozradí. To ona vytvořila FOX-DIE a upravila ho, aby působil i na Snakovo DNA. Chtěla se tak pomstít za to, že Snake zabil jejího bratra v Zanzibaru. Její příjmení Hunter se německy řekne Jaeger. Ve skutečnosti to ale není její pravé jméno. Skutečná Naomi Hunter je mrtvá, falešná Naomi jí pouze ukradla dokumenty a vytvořila si tak falešnou existenci, protože svou vlastní ve skutečnosti nemá.

natasha romanenko

Nastasha Romanenko

Specialista na zbraně a výbušniny. Je to extrémní kuřák, stejně jako Snake.

jim houseman

Jim Houseman

Velice vlivný člověk z Pentagonu. To on nařídil použití FOX-DIE a využití Snaka pouze jako přenašeče toho viru. To on zařídil, aby se Meryl dostala na Shadow Mosses, aby mohl jednodušeji manipulovat s plukovníkem Campbellem. Nařídil vybombardování celé základny a chtěl tak obětovat i nevinné životy. Když se prezident dozvěděl o těchto činostech, které probíhaly za jeho zády, odvolal Housemana funkce, stejně tak jako bombardování.

master

McDonnel Miller a.k.a. Master

Snakův dávný přítel a učitel. To on Snaka vycvičil, díky němu Snake už dlouho není zelenáč. Na dřívějších misích byl Snakův poradce na CODECu. Protože je tak skvělý bojovník a ovládá ty nejúčinější bojové a plížící techniky, říká mu Snake "Master". Po dlouhé době Snaka Master kontaktuje až na misi na Shadow Mosses. Pomáhá mu a dokonce se mu díky jeho kontaktu v Pentagonu podaří odhalit, že Naomi Hunter je podvodník s falešnou identitou. Master byl ale jen forma manipulace, protože to nebyl skutečný McDonnel Miller. Ten byl zabit Liquidem Snakem v jeho vlastním bytě a Liquid se pak za něj maskoval a vydával, aby dostal Snaka tam, kam potřeboval.


Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 20425 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout