Metal Gear Hideout

 25.2.2020

Informace

 • Premiéra: 14.11.2001 na PS2
 • Výrobce: KCEJ
 • Vydavatel: Konami
 • Typ hry: Stealth Action
 • Technologie: 3D grafika
 • Jazykové mutace: JP, EN
 • Oficiální web: klikni zde

Metal Gear Solid 2

Data vydání "Sons of Liberty"

 • USA(PS2) - 14.11.2001
 • Japonsko(PS2) - 29.11.2001
 • Evropa(PS2) - 8.3.2002
 • Korea(PS2) - 30.5.2002

Data vydání "Substance"

 • USA(XBOX) - 5.11.2002

Hlášky

 • Fatman: Bombs tell the time with every moment of their existence and nothing else announces it's own end with such a fanfare.
57.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Postavy

Tanker

Solid Snake

alias: The Legendary Mercenary
pravé jméno: David
dabing EN: David Hayter / JAP: Akio Ôtsuka
info:

Legendární hrdina, který už několikrát zbavil svět nukleární hrozby Metal Gear. Jako bývalý agent organizace FOXHOUND se účastnil misí v Outer Heaven, Zanzibaru a na základně na ostrově Shadow Moses. Na Shadow Moses zjistil, že je jedním z klonů Big Bosse - bývalého velitele FOXHOUNDu, jehož zabil v Zanzibaru. Na ostrově se spřátelil s konstruktérem Metal Geara REXe s přezdívkou Otacon. Dr. Naomi Hunter ho infikovala virem FOXDIE. Snake měl být původně jen přenašeč viru, Naomi ho ale naprogramovala tak, aby zabil i jeho. Vir je naprogramován tak, že Snaka zabije náhodně – tak může Snake zemřít prakticky kdykoliv. Na základně na Shadow Moses se Snake setkal i s dívkou jménem Meryl. Byla to dcera plukovníka Roye Campbella. Po Shadow Moses spolu nějaký čas chodili, ale jejich vztah nevydržel. Společně s Otaconem Snake vytvořil organizaci Philantropy, která bojuje proti Metal Gearům po celém světě.

Snakův nový úkol je infiltrovat tanker U.S.S. Discovery a pořídit fotky nového prototypu Metal Gearu.


Otacon

pravé jméno: Dr. Hal Emmerich
dabing EN: Christopher Randolph / JAP: Hideyuki Tanaka
info:

Jeho přezdívka Otacon pochází z japonského slova Otaku. Otaku jsou fandové do japonského, mangou kresleného anime. Byl konstruktér Metal Geara REXe, o němž se domníval že je to Mobile TMD (Theater Missile Defense, tj. obranný protiraketový systém). Byl zamilovaný do Sniper Wolf. Bohužel stála na straně Liquida, a tak ji Snake musel zabít. Po Incidentu na Shadow Moses společně se Snakem založil anti-Metal Gear organizaci Philantropy.

Otaconovi dal tip jistý anonym E.E, který mu sdělil, že americké námořnictvo nechalo zkonstruovat nový prototyp Metal Gearu s kódovým označením Ray a že tento prototyp bude převážen na tankeru U.S.S. Discovery. Otacon během mise Snaka podporuje na Codecu.


Ocelot

pravé jméno: Adamska
alias: Shalashaska, Crazy Ivan
dabing EN: Patric Zimmerman / JAP: Koji Totani
info:

Bývalý člen organizace FOXHOUND. Nadaný střelec, který se specializuje na střelbu z revolveru. Spolu s Mantisem, Ravenem, Octopusem, Wolf a Liquidem obsadil základnu na Shadow Moses. Ocelot kupodivu nikdy nespolupracoval s Liquidem. Jen Liquida využil k tomu, aby se dostal k REXovi. Celou dobu se ho snažil získat pro tehdejšího prezidenta U.S.A. Soliduse Snaka.

Ruku, kterou mu usekl Gray Fox, si nechal nahradit paží Liquid Snaka. Spolu se Sergeiem Gurlukovichem a jeho teroristy obsadí Tanker USS Discovery, aby se jim podařilo ukrást nový Metal Gear.


Liquid Snake

dabing EN: Cam Clarke / JAP: Banjo Ginga
info:

Liquid Snake je klon Big Bosse. Býval velitelem FOXHOUNDu, avšak stal se zrádcem, když společně s dalšími členy (Mantis, Raven, Wolf, Octopus, Ocelot) obsadili základnu na aljašském ostrově Shadow Moses, kde si přivlastnil Metal Geara REXe. Během mise Solida Snaka se Liquid vydával za jeho dávného mistra McDonnela Millera, jehož zabil ještě před Snakovou misí přímo v Millerově bytě. Liquid se několikrát se Snakem utkal, ale vždy z boje vyšel jako poražený. Nakonec se od Snaka infikoval virem FOXDIE a zemřel.

Liquid znovu ožívá díky tomu, že si Revolver Ocelot nechal svou uťatou ruku nahradit Liquidovou. Liquidovi se čas od času podaří skrze tuto ruku plně potlačit Ocelotovo vědomí a ovládnout tak jeho tělo.


Sergei Gurlukovich

pravé jméno: Sergei Gurlukovich
dabing EN: Earl Boen / JAP: Osamu Saka
info:

Původem Rus. Během incidentu na Shadow Moses podporoval povstání FOXHOUNDu výbavou, zbraněmi a vojenskou technikou. Jeho spolupráce s Ocelotem pokračuje, když obsazuje tanker U.S.S. Discovery. On a Ocelot se chystají přivlastnit si Metal Gear. Na tankeru je i jeho dcera Olga.


Olga Gurlukovich

pravé jméno: Olga Gurlukovich
dabing EN: Vanessa Marshall / JAP: Kyoko Terase
info:

Olga je dcerou Sergeie Gurlukoviche. Dostala se na tanker U.S.S. Discovery společně se svým otcem a teroristy, kteří jsou její jedinou rodinou. Střetne se se Snakem a utká se s ním.


Scott Dolph

pravé jméno: Scott Dolph
dabing EN: Kevin Michael Richardson / JAP: Daisuke Gori
info:

Je to vůdce mariňáků, kteří nechali zkonstruovat Metal Geara RAYe. Snake se s ním setká na U.S.S. Discovery, kde je společně se svými mariňáky přepadnut Gurlukovichovými muži. Je otcem Fortune a má poměr s Vampem.
Plant

Raiden

pravé jméno: Jack
alias: White Devil, Jack the Ripper
dabing EN: Quinton Flynn / JAP: Keny Horiuchi
info:

Je členem organizace FOXHOUND pod velením plukovníka Roye Campbella. Nepamatuje si svou minulost. Nemá žádnou rodinu. Ve virtuálních misích (VR) dostal nejlepší hodnocení. Sám přesně neví, odkud pocházejí jeho bojové schopnosti. Má poměr s dívkou jménem Rosemary.

Od U.S.S. Discovery uběhly dva roky. FOXHOUND vyšle Raidena na místo, kde se kdysi tanker potopil, na čističku vod jménem Big Shell. Raidenovým úkolem je Big Shell infiltrovat, najít prezidenta U.S.A. a dovést ho do bezpečí.


Plukovník Campbell

pravé jméno: Roy Campbell
alias: Chicken Fox
dabing EN: Paul Eiding / JAP: Takeshi Aono
info:

Plukovník Roy Campbell převzal velení FOXHOUNDu po zrádci Big Bossovi. Později ho nahradil Liquid Snake, ale po jeho revoltě se stal opět velitelem on. Velel významným misím v Zanzibaru a na Shadow Moses. Jim Houseman nechal poslat jeho dceru Meryl Silverburgh na Shadow Moses, aby mohl s Campbellem manipulovat.

Campbell velí i misi na Big Shellu. Přes Codec pomáhá nezkušenému Raidenovi v jeho misi.


Rose

pravé jméno: Rosemary
dabing EN: Lara Cody / JAP: Kikuko Inoue
info:

Je to Raidenova dívka. Rose pomáhá Raidenovi v misi přes Codec.


Podporučík Pliskin

pravé jméno: Iroquois Pliskin
dabing EN: David Hayter / JAP: Akio Ôtsuka
info:

Jeden ze členů Navy Seals. Zachrání Raidena před Vampem. Pomáhá Raidenovi v misi přímo na Big Shellu. Stillman Pliskina a Raidena pověří zničením bomb na čističce. Zdá se, že Pliskin je silný kuřák.


Prezident Johnson

pravé jméno: James Johnson
dabing EN: Paul Lukather / JAP: Yuzuru Fujimoto
info:

James Johnson je prezident Spojených států. Je nástupcem prezidenta George Searse. Když prezident navštívil Big Shell, teroristická organizace "Sons of Liberty" jej společně s jeho agentem Richardem Amesem a dalšími lidmi zajala. Požadují za něj výkupné 30 miliard dolarů.


Agent Ames

pravé jméno: Richard Ames
dabing EN: Peter Reneday / JAP: Masharu Sato
info:

Je agentem prezidenta Spojených států Jamese Johnsona, bohužel ho teroristé spolu s prezidentem zajmuli. Jelikož Ames trpí lehkými zástavami srdce, které by mohly vyústit až ve smrt, musí mít kardiostimulátor, jenž tyto anomálie na srdci dokáže potlačit.


Peter Stillman

pravé jméno: Peter Stillman
dabing EN: Greg Eagles / JAP: Shozo Iizuka
info:

Je to expert přes výbušniny. Byl poslán na Big Shell, aby zneškodnil všechny C4 nastražené Fatmanem. Ten kdysi patřil do jeho jednotky, ale byl vyhozen. Stillman už je v důchodu, protože kdysi selhal při deaktivaci bomby. Výbuch zabil několik lidí a Stillman to nemohl unést. Přesto je povolán na Big Shell, protože jedině on dokáže předvídat kroky svého bývalého učně.


E.E.

pravé jméno: Emma Emmerich
dabing EN: Jennifer Hale / JAP: Maria Yamamoto
info:

Je mladší sestra Hala Emmericha (Otacona). Stejně jako Otacon je velice inteligentní. Vlastní zeleného papouška, kterého bere jako svého jediného přítele. Spolupracovala na vývoji umělé inteligence pro Arsenal Gear, stejně tak vyvinula virus, který dokáže tuto umělou inteligenci zničit. Má fobii z brouků a i přesto, že umí plavat, se bojí vody, protože se její otec utopil. I Když nemá žádnou oční vadu, nosí brýle, protože je názoru, že jí brýle sluší.


New Cyborg Ninja

alias: Mr.X
dabing EN: Vanessa Marshall / JAP: Kyoko Terase
info:

Je až nápadně podobný Gray Foxovi. Nosí téměř totožný exoskeleton. Poprvé se Raidenovi představil jako Deepthroat (úplně stejně se představil i Gray Fox na Shadow Moses). V boji využívá meč Chokuto (opět jako Gray Fox). Zdá se, že je na Raidenově straně, protože mu pomáhá v misi.


Solidus Snake

pravé jméno: George Sears
dabing EN: John Cygan / JAP: Akio Ôtsuka
info:

Je třetím dokonalým klonem Big Bosse. Je také člen organizace Dead Cell. Tento muž stál v pozadí celé události na Shadow Moses jakožto bývalý prezident U.S.A George Sears, pro kterého ve skutečnosti Ocelot celou dobu pracoval. Jeho výstroj je vybavena chapadly a je odolná proti žáru a dalším vlivům. V boji používá samopal SMG P90.


Vamp

dabing EN: Phil La Marr / JAP: Ryotaro Okiayu
info:

Člen skupiny Dead Cell. Je to monstrum, které dokáže skákat do obrovských výšek, běhat po vodě i po zdech. Zdá se být nesmrtelný, protože ho nezabije ani kulka do hlavy. V boji používá jako zbraň nože. Vamp považuje Fortune – dceru svého bývalého milence – za svou královnu.


Fortune

pravé jméno: Helena Dolph Jackson
alias: Lady Luck
dabing EN: Maura Gale / JAP: Yumi Toma
info:

Vskutku žena štěstěny. Je členkou skupiny Dead Cell. Fortune vlastní schopnost, díky níž se jí vyhýbají všechny kulky. Dalo by se to nazývat "štěstím". V boji používá Rail Gun, což je velice účinná a silná zbraň, která uvolňuje naráz spoustu elektrické energie. Otec Fortune - Scott Dolph - tragicky zemřel na tankeru U.S.S. Discovery. Fortune se chce za jeho smrt pomstít Solidu Snakovi.


Fatman

dabing EN: Barry Dennen / JAP: Kozo Shioya
info:

Člen skupiny Dead Cell. V boji využívá C4. Jezdí na kolečkových bruslích, aby byl rychlejší při umísťování výbušnin. Kdysi patřil do jednotky Petera Stillmana, která se zaměřovala na výbušniny. Po nějaké době ho Peter vyloučil. Nyní se Fatman touží pomstít starému příteli.


Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 18530 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout