Metal Gear Hideout

 25.2.2020

Informace

  • Premiéra:12.6.2008
  • Výrobce: Kojima Productions
  • Vydavatel: Konami
  • Typ hry: Stealth Action
  • Platforma: Exkluzivně PS3
  • Technologie: 3D grafika
  • Jazykové mutace: EN, JPN
  • Oficiální web: klikni zde
  •    

Metal Gear Solid 4


Hlášky

  • Naomi: We all must atone for our own sins. We must not pass them on to the next generation. We must not leave them to the future.
76.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Postavy

Solid Snake

alias: Old Snake, The Legendary Mercenary
pravé jméno: David
info:

Solid Snake je genetickým klonem Big Bosse, který je považován za nejlepšího vojáka 20. století. Přesto se ale Solid Snake díky genetickým úpravám liší od svého "otce" i "bratrů", co se DNA týče. Právě proto se Snake již nemusí obávat smrti v důsledku viru FOXDIE, jelikož není naprogramován na jeho DNA. Po 42 letech svého života začíná Snake doplácet na nedokonalost klonovacích technik 70.let a stejně jako jeho "bratr" Solidus Snake trpí zrychleným stárnutím svého těla, které je velice podpobné Wernerovu syndromu. Oproti ostatním vojákům má Snake nainstalované zastaralé nanostroje první generace. V roce 2005 mu je Naomi Hunter vpíchla do těla společně s FOXDIE, a proto na něj ovládání nanostrojů nefunguje na 100%.

Snaka povolá do akce jeho starý přítel Roy Campbell. Požádá ho, aby eliminoval Liquida Ocelota a zabránil tak jeho obrovskému povstání a světovému převratu. A tak se starý veterán opět vydává na bitevní pole naplnit svůj životní účel.


Otacon

pravé jméno: Hal Emmerich
info:

Skutečný koumák, blázen do počítačů a robotiky, taktéž skvělý hacker. V roce 2005 se seznámil se Snakem na Shadow Moses. Poté spolu založili organizaci Philanthropy, která bojovala proti existenci Metal Gearů. Po zrušení Philanthropy začal podporovat Snakovy aktivity proti Patriotům. Začal se starat o Sunny a naučil ji programovat a hackovat. Díky nelegálně získaným dokumentům ze sítě se mu podařilo vytvořit OctoCamo a s pomocí Sunny i Metal Gear Mark II. Otaconova rodina má temnou historii, která je spjata se zbraněmi hromadného ničení a jelikož i jeho vlastní výzkum přispěl světu pouze další smrtící hrozbou v podobě Metal Gear Rexe, snaží se svým bojem za lepší budoucnost najít vykoupení.

Během mise Otacon Snakovi pomáhá skrze Metal Gear Mark II, sám se nachází na letadle Nomad. Je hlavní podpora na Codecu a Snakův věrný přítel.


Roy Campbell

alias: Chicken Fox
info:

Roy Campbell je Snakův dlouholetý přítel. Společně prožili ty nejzásadnější mise svých životů (Zanzibar Land, Shadow Moses). Po zrušení jednotky FOXHOUND se Campbell začal zajímat o mezinárodní vztahy a získal vysokou pozici v OSN, ze které dohlíží na činnost PMCs. Jeho kariéra je tak i po zrušení jednotky nadále úspěšná. To samé se však nedá říci o jeho rodinném životě. Když se Meryl Silverburgh dozvěděla, že Campbell měl poměr s její matkou a že právě on je ve skutečnosti její otec, zavrhla ho a odmítá se s ním jakkoli stýkat. Špičkou ledovce je fakt, že Campbell se znovu oženil a to s Rosemary - bývalou Raidenovou snoubenkou. Meryl se hnusí, jak si Campbell pohrává se ženami, a odmítá ho přijmout jako svého otce.

Právě Roy Campbell v MGS4 požádá svého starého přítele Solida Snaka, aby se postavil Liquidovi a zabránil tak ozbrojenému povstání v čele s PMCs, které jsou stále větší a větší hrozbou.


Raiden

alias: White Devil, Jack the Ripper
pravé jméno: Jack
info:

Po incidentu na Big Shellu se v Raidenovi začaly probouzet hrůzné vzpomínky z jeho dětství, když bojoval v Solidusově armádě dětí. Začal hodně pít a v důsledku toho všeho ukončil vztah s Rose. Díky Evě a její odbojářské skupině Paradise Lost Army Raiden zjistil, že v důsledku jeho někdejšího spojení s GW jeho mozek obsahuje důležité informace. Na jejich základě se mu podařilo v Oblasti 51 najít Sunny a zachránit ji. Na oplátku za pomoc při hledání informací o Sunny slíbil Evě, že pro ni získá tělo Soliduse ze spárů Patriotů. To se mu ale nepodařilo a byl zajat. Následně byl stejně jako kdysi Gray Fox podroben pokusům s exoskeletonem. Z něj samotného zbyla pouze hlava a páteř, zbytek těla byl nahrazen umělou svalovou tkání vytvořenou díky projektu Snatcher. Do jeho žil byla napumpována umělá bílá krev, kterou je třeba čas od času vyfiltrovat. Díky Paradise Lost se mu podařilo uniknout z vězení Patriotů a odstranit ze svého těla nanostroje, které by v případě Raidenovy smrti vyslaly signál nanostrojům Sunny a zabily ji. Jelikož se z Raidena stal dokokonalý voják, podařilo se mu na druhý pokus získat Solidusovo tělo. Když byly účty s Paradise Lost vyrovnány, chtěl se Raiden vrátit do obyčejného života. Díky zásahům Patriotů, které z něj udělaly kyborga, to už ale nebylo možné. Když se od Rose dozvěděl, že byla nucena potratit jejich společné dítě a že se vdala za Roy Campbella, byl uzavřen do světa stínů, do světa hrůz své minulosti, ve které bude navždy sám.

Raiden se tak vrací v MGS4, aby pomohl Snakovi dokončit jeho finální misi. Jednak přecejen Snakovi něco dluží a jednak pouze tak může osvobodit svoji duši.


Liquid Ocelot

pravé jméno: Adamska
alias: Liquid Snake, Revolver Ocelot, Shalashaska, ADAM
info:

Liquid Ocelot - tělo Revolver Ocelota, mysl Liquida Snaka. Ocelot byl vždy tím nejzasvěcenějším z Metal Gear Sagy. Za celý svůj život zradil nespočet lidí. Díky němu získaly Spojené státy Philosopher's Legacy, a tak se jim podařilo zvítězit ve Studené válce. Ocelot je skutečný muž převratu - svrhl nadvládu Philosophers a společně se Zerem založil Patrioty. V roce 2005 mu Gray Fox na Shadow Moses useknul ruku, a tak si Ocelot nechal naoperovat ruku mrtvého Liquida Snaka. Od té doby, zdá se, Ocelotovo tělo ovládá Liquid Snake.

Cílem Liquida Ocelota je napíchnout se na System, ovládnout SOP a získat tak armádu nezměrných rozměrů, aby tak mohl uskutečnit své velké ozbrojené povstání, díky kterému by celý svět hořel plameny války.


Vamp

info:

Vamp - původem Rumun - se stal v dětství obětí bombového útoku v kostele. Celé dva dny byl zavalen velkým křížem a přežil jen díky tomu, že sál krev své rodiny. Kvůli tomu získal přezdívku Vamp. Později se stal členem jednotky Dead Cell. Díky jeho botám, které jsou vyrobeny nejnovější technologií, dokáže Vamp skákat do enormních výšek a běhat po vertikálních předmětech bez ohledu na sílu gravitace. Nanostroje uvnitř jeho těla mu umožňují mnohonásobně rychlejší regeneraci tkání, díky čemuž dokáže Vamp přežít i kulku do hlavy. Jeho styl boje se někdy dost podobá tanci. Na krku nosí hned několik psích známek, které kdysi patřily dnes již mrtvým členům jeho bývalé jednotky Dead Cell.

Vamp je na straně Liquida a společně s ním se pokouší převzít kontrolu nad SOP.


Dr. Naomi Hunter

falešné jméno: Naomi Hunter/Jaeger
pravé jméno: neznámé
info:

Žila v Mozambiku v bídě a utrpení, ale od toho všeho ji zachránil Frank Jaeger, kterého později začala brát jako svého bratra. Díky Big Bossovi se oba dostali do Ameriky, jenže Franka zabil v Zanzibaru Solid Snake, a tak Naomi přišla o svoji jedinou rodinu. Z Naomi se stal expert na genovou terapii a nanostroje. Tak se jí později podařilo vyvinout smrtící zbraň FOXDIE, což je retrovirus, který útočí pouze na určitou DNA a dokáže člověku způsobit infarkt. V roce 2005 byla Naomi pověřena Pentagonem, aby před misí na Shadow Moses virem infikovala Solida Snaka. Souhlasila a tajně plánovala naprogramovat virus tak, aby zabil i Solida Snaka, čímž by se mu pomstila za vraždu svého bratra, ale nakonec to neudělala. Přesto byla ale zatknuta, aby se ven nedostaly informace o tom, co se na Shadow Moses skutečně stalo. Liquid Ocelot ji ale z vězení zachránil, aby ji využil pro výzkum SOP. Patrioti ale obvinili Solida Snaka z napomáhání k jejímu útěku.


Sunny

info:

Sunny je dcera Olgy Gurlukovich. Patrioti jí od její matky unesli ihned po porodu, své rodiče nikdy nepotkala. Pomocí Sunny Patrioti s Olgou manipulovali, aby mohli uskutečnit S3 Plan. Z jejich spárů ji ale zachránil Raiden a předal do péče Snakovi a Otaconovi. Tak se jejím novým domovem stalo letadlo Nomad. Otacon Sunny naučil programovat a hackovat a společně s ní vytvořil Metal Gear Mk.II a spoustu dalších vynálezů. Sunny prakticky celý svůj život tráví u počítače a na síti, kde hledá svou rodinu a sebe samotnou. Jelikož Sunny tráví veškerý svůj čas v digitálním světě, je pro ni obtížné mluvit s lidmi, protože na to zkrátka není moc zvyklá. Ráda dělá volská oka na pánvi - jednak, protože chce udělat Snakovi a Otaconovi radost a jednak, protože tak vykládá budoucnost. Pokud se jí vajíčka podaří udělat, stane se něco dobrého, v opačném případě se není na co těšit.


Drebin 893

info:

Drebin 893 je jeden z mnoha Drebinů, kteří putují po světě a obchodují se zbraněmi. S válečnou ekonomikou a SOP systémem, který kontroluje ID, je stále těžší najít dobré zbraně za levné ceny. Drebin však nabízí služby úplně jiného formátu. Dokáže odstranit ze zbraní ID čipy a nahradit je falešnými, taktéž prodává zbraně ze starých dob, které ID čipy vůbec nemají, ale také munici či různá vylepšení zbraní získaná z ArmsTech Security. Drebin má však svou vlastní měnu a to Drebin Points, které mohou zákaznící získat za dodání ID-označených zbraní. Drebin se svým mazlíčkem - opičákem Little Grayem - jezdí po světě ve svém obrněném voze vybaveném technologií OctoCamo a snaží se uživit obchodem na černém trhu. Na bitevním poli se cítí jako doma, protože byl v dětství stejně jako Raiden členem dětské jednotky. Vyrůstal tedy v chaosu bitvy, a když dospěl, rozhodl s využívat bojiště ve svůj prospěch. Ve svém volném čase se Drebin zajímá o vzácných druhy rostlin a živočichů, významné vojáky či legendární jednotky jako Cobra Unit, Dead Cell či Beauty and the Beast Corps.


Big Mama

alias: Matka Pluku, EVA, Tatyana
info:

V roce 1964 pracovala pro čínskou odnoš Philosophers, která ji vyslala do Tselinoyarsk, aby ukradla Philosopher's Legacy. Tehdy se zamilovala do Big Bosse, se kterým se přidala k Patriotům. V roce 1972 se stala součástí projektu Les Enfants Terrible, když si nechala do těla vpravit oplozené vajíčko. Stala se tak náhradní matkou Big Bossových klonů - Solida a Liquida Snaka. Poté, co se Patrioti vymkli kontrole, odletěla do východní Evropy, kde se stála vůdkyní odboje proti Patriotům, který si říká Paradise Lost Army. Získala tak přezdívku Big Mama.


Big Boss

pravé jméno: John
info:

Big Boss byl využit vládou své země, aby zavraždil The Boss, která svou smrt čestně přijala. Big Boss - odhodlán nežít stejný život jako ona - se stal později velitelem jednotky FOXHOUND. Kontaktoval ho však jistý Zero - jeho bývalý velitel - který mu nabídl členství v nadnárodní organizaci The Patriots. Big Boss nabídku přijal, protože věřil, že tak může naplnit sen, který si vysnila The Boss a vytvořit tak svět, který si vojáci jako ona zaslouží. Mezi Big Bossem a Zerem však vznikly neshody a jejich názory si začaly oponovat. Big Boss se vzdal své pozice, coby Patriot, a začal proti Zerovi válku. Jejím prvním produktem byla základna Outer Heaven, kde chtěl Big Boss dosáhnout cílů The Boss. Jeho pokus ale skončil neúspěchem, když Solid Snake infiltroval základnu a Big Bosse v krvavém souboji přizabil. Big Boss však přežil a to díky aktivitám Dr. Pettroviche. Big Boss se totiž stal prvním testovacím subjektem jeho nového projektu Snatcher. Poškozené části Big Bossova těla byly nahrazeny umělou tkání, a tak se z něj stal částečný kyborg. Big Boss se nezdával, avšak jeho další pokus o vytvoření státu, kde bude místo pro každého vojáka, selhal. Big Boss byl opět poražen rukou Solida Snaka, tentokrát však upálen k smrti. Ani tentokrát ale nezemřel, protože Patrioti uchovali jeho tělo pomocí kryogenického zmražení a nanostrojů. Následně Big Bosse osvobodil Ocelot s Evou a Naomi Hunter. Chybějící části jeho těla byly nahrazeny částmi těl jeho klonů Soliduse a Liquida.


Zero

pravé jméno: David Oh
info:

V roce 1964 byl velitelem jednotky FOX a dohlížel na Big Bosse během mise Snake Eater, jejímž cílem bylo zavraždění The Boss. Později se mu díky Ocelotovi podařilo získat Philosopher's Legacy a díky této enormní částce založil společně s Ocelotem, Big Bossem, Para-Medic, Sigintem a Evou Patrioty. Big Boss se stal jeho nejlepším přítelem a jejich společným cílem bylo vytvoření světa takového, jaký si ho vysnila The Boss. Jejich cesty se ale rozešly, protože každý pochopil její vůli jinak. Navíc, Zero bez vědomí Big Bosse, použil jeho DNA v projektu Les Enfants Terrible s cílem vytvoření dalšího dokonalého vojáka jakým je Big Boss. Mezi Zerem a Big Bossem tak začala válka, jejímž důsledkem byly další Metal Geary, Outer Heaven a Zanzibar Land. Po mnoha prohraných bitvách oba zestárli a Patrioti během té doby získali takovou moc, kterou nebylo možné kontrolovat organizací obyčejných lidí. Zero tak vytvořil síť umělých inteligencí, které se měly o organizaci postarat. To se mu ale vymklo z rukou a Patrioti - nyní nová forma života tvořená umělou inteligencí - tak začali jednat sami za sebe.


Meryl Silverburgh

pravé jméno: Meryl Silverburgh
info:

Meryl se v roce 2005 seznámila se Solid Snakem na Shadow Moses. Nějakou dobu s ním chodila, ale neklapalo jim to, a proto se rozešli. Nyní Meryl pracuje v CID jako velitelka týmu Rat Patrol Team 01, který dohlíží na činnost PMCs a monitorují, jak moc velkou představují hrozbu. Inspiraci pro její celkový vzhled i celý její tým nabrali tvůrci ve hře Pollicenauts. Proto má Meryl náboj jako náušnici.

Ve hře ze začátku monitoruje činnost Outer Heaven a po sepsání detailní zprávy o této obrovské hrozbě dostává do moci celou armádu, se kterou se snaží Liquida zastavit.


Ed

info:

Člen Rat Patrol Team 01. Má v týmu po Meryl nejvyšší hodnost. Je to skvělý sniper a má na starost zprostředkovávání komunikace týmu s vnějším světem. Má na sobě spousty tetování.


Johnatan

info:

Člen Rat Patrol Team 01. Tento obří muž s korejskými předky je obvykle tichý, klidný a moc toho nenamluví, ale stává se extrémě zuřivým a agresivním, když mu někdo stojí za zády.


Johnny Sasaki

pravé jméno: Johnny Sasaki
alias: Akiba
info:

Člen Rat Patrol Team 01. Ostatní členové týmu mu říkají Akiba podle Akihabara Electric Town(lidově se jí říká Akiba), což je čtvrť Tokia, kde se prodává elektronika, anime apod. Specializuje se na průzkum, stráž, výbušniny, pasti, ale hlavně na ukládání a analýzu dat. Právě proto najdete po celém jeho těle přenosné počítače a senzory. Díky jeho strachu z injekcí v sobě nemá žádné nanostroje, tudíž nepodléhá systému SOP. Aby to na něm nikdo nepoznal a mohl spolupracovat s týmem, stahuje si data z SOP do svého počtače v reálném čase. Sám si odstranil kontrolní čipy ze svých zbraní, ale stejně nikdy nevystřelil. Jelikož Johnny pije vodu z lokálních zdrojů a nemá v sobě nanostroje, které by ji vyfiltrovaly a zklidnily jeho organismus, trpí častými průjmy.


Rosemary

pravé jméno: Rosemary
info:

Po incidentu na Big Shellu byla Rose psychicky zničená stavem Raidena a jediným možným řešením tak byl rozchod. Krátce na to porodila Rose zdravého kluka, kterého pojmenovala John, avšak všem včetně otce - Raidena - řekla, že dítě potratila a to proto, že díky Raidenovým aktivitám proti Patriotům byla ona i její dítě v ohrožení. Ze stejného důvodu se vdala za Roy Campbella, který jí slíbil ochranu po dobu nezbytně nutnou. V důsledku všeho toho předstírání se začala zabývat psychiatrií a nakonec se z ní stal poradce v oboru psychiatrie pod taktovkou CSP.

Rose na požádání Campbella pomáhá Snakovi během jeho mise a dává mu cenné rady ohledně jeho psychického stavu.


Mei Ling

pravé jméno: Mei Ling
info:

Mei Ling byla vždy uznávaným odborníkem na zpracovávání dat. Přesto po incidentu na Shadow Moses začala ztrácet svou pozici v armádě a úplně o ni přišla po událostech na Big Shellu. Mei Ling však měla vždy slabost pro starší muže a namluvila si admirála amerického námořnictva, který ji povýšil na kapitána historické lodě Missouri. Tu využívá armáda jako tréninkové plavidlo pro námořníky, kteří si teprve zvykají na podmínky na moři.

Snake bohužel během mise nemůže Mei Ling zavolat, avšak nebyla by to ona, kdybysme i tak neslyšeli její poučná čínská přísloví.


Laughing Octopus

info:

Členka jednotky Beauty and the Beast. Stejně jako ostatní členky protrpěla nervový otřes na bitevním poli a byla přetransformována ve válečnou zbraň. Stejně jako Solid Snake používá OctoCamo, díky němuž dokáže dokonale splynout s pozadím. Má na hlavě zařízení, ze kterého jí lezou 4 chapadla, které má plně pod kontrolou. Toto zařízení je vylepšenou formou bojové výstroje, kterou používal Solidus Snake v MGS2. Laughing Octopus dokáže v případě nouze vypustit oblak inkoustu podobně jako chobotnice, což ji dává možnost nepozorovaně utéct nepřáteli. Její jméno Octopus odkazuje na Decoy Octopuse z MGS1. Jako zbraň používá svá mechanická chapadla stejně jako Solidus Snake v MGS2. V boji cítí radost (The Joy = The Boss), proto se směje (Laughing), což odkazuje na MGS3.


Raging Raven

info:

Členka jednotky Beauty and the Beast Corps. Stejně jako ostatní členky protrpěla nervový otřes na bitevním poli a byla přetransformována ve válečnou zbraň. Používá Slidery, což ji dává schopnost létat. Vždy, když jedná na vlastní pěst, tak ji doprovází hned několik Sliderů, které pozorují okolí a předávají jí informace o situaci. Raging Raven tak má dokonalý přehled o tom, co se děje na bojišti. Její jméno Raven odkazuje na Vulcan Ravena z MGS1. Používá výbušniny stejně jako Fatman z MGS2. V boji cítí zuřivost (The Fury), proto je vzteklá (Raging), což odkazuje na MGS3.


Crying Wolf

info:

Členka jednotky Beauty and the Beast Corps. Stejně jako ostatní členky protrpěla nervový otřes na bitevním poli a byla přetransformována ve válečnou zbraň. Její tělo připomíná vlka a je stejně tak i obratná. Je vybavena dokonalými čichovými senzory. Její jméno Wolf odkazuje na Sniper Wolf z MGS1. Na zádech má finální verzi Rail Gunu, Fortune používala její prototyp - to je odkaz na MGS2. V boji cítí zármutek (The Sorrow), proto pláče (Crying), což je odkaz na MGS3.


Screaming Mantis

info:

Členka jednotky Beauty and the Beast Corps. Stejně jako ostatní členky protrpěla nervový otřes na bitevním poli a byla přetransformována ve válečnou zbraň. Díky svým dvoum loutkám dokáže pomocí SOP ovládat živé i mrtvé. Chce-li ovládat živé, vyšle pomocí loutky Mantise signál nanostrojům oběti, které začnou následně produkovat opiáty, díky kterým se může Screaming Mantis jednoduše chopit kontroly jejich svalového systému. Chce-li ovládat mrtvé, používá loutku Sorrowa, ovšem není třeba používat opiáty, protože mrtvé tělo se nanostrojům nijak nebrání. Screaming Mantis pomocí těchto technik ovládá celou jednotku Beauty and the Beast. Její jméno Mantis odkazuje na Psycho Mantise z MGS1, jehož spirituální energie ji ovládá. Používá nože stejně jako Vamp - odkaz na MGS2. V boji cítí strach (The Fear), proto ječí (Screaming), což odkazuje na MGS3.


Psycho Mantis

info:

Psycho Mantis - ačkoli byl zabit na Shadow Moses rukou Solida Snaka - se v MGS4 vrací v podobě spektrální energie, která ovládá Screaming Mantis. Je to ironické - Screaming Mantis je loutkař a přitom je sama loutkou. Psycho Mantis tak po své smrti prostřednictvím Screaming Mantis ovládá celou jednotku Beauty and the Beast Corps. Ve hře se vyskytuje jednak protože to je jeden z nejoblíbenějších bossů série a jednak je jedním z mnoha projevů Kojimova humoru. Ve scéně, kdy se objeví, je totiž zděšen, že PS3 nemá Memory Card a v případě, že hru ovládáte ovladačem SIXAXIS, tak ho dokonce pohoršíte absencí vibrací.Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 18530 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout